09 липня 2020, 15:11

Справа заволодіння 54 млн грн держбюджету: позиція НАБУ стосовно рішення ЄСПЛ

Прес-служба НАБУ

Європейський суд із прав людини не дозволив НАБУ та САП притягнути екснародного депутата України, одного з контролерів компанії "Золотой мандарин ойл", до кримінальної відповідальності за організацію корупційної схеми з заволодіння 54 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Справу очільниці регіональної ДПС скеровано до суду, - НАБУ".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Так, слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення йому про підозру, однак через його імунітет як близького родича судді ЄСПЛ, правоохоронні органи потребували дозволу цього суду для вчинення відповідної процесуальної дії.

"Рішення ЄСПЛ (ухвалено 6 липня 2020 р.) стосується виключно одного з фігурантів розслідування і фактично унеможливлює повідомлення йому про підозру до позбавлення імунітету. Водночас, досудове розслідування стосовно решти 6 учасників корупційної схеми, серед яких - колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, перший заступник міністра юстиції, бенефіціар приватної компанії та ще три особи, наближені до екснардепа, - триває. Всі ці учасники схеми, розслідуваної в межах кримінального провадження, отримали підозри, а Вищий антикорупційний суд визнав ці підозри обґрунтованими та обрав підозрюваним запобіжні заходи", - зазначають у НАБУ.

Як зазначається, спроби притягнення до кримінальної відповідальності близьких родичів суддів ЄСПЛ є одиничними. "В Україні такої практики взагалі не існувало. Така ситуація ускладнила роботу слідства, що, в кінцевому підсумку, вплинуло на суть рішення, ухваленого ЄСПЛ щодо родича судді цього суду", - вказали у НАБУ.

Нагадаємо, комітет ВРУ розглянув понад 10 законопроектів щодо діяльності АМКУ та НАБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати