У польському місті Жешув пройшов чотириденний семінар експертного рівня на тему "Посилення орієнтованої на постраждалих відповідальності за злочини сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, в Україні". Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Що робити, якщо ви стали потерпілою чи свідком сексуального насильства".
Так, до участі в семінарі було залучено тих прокурорів Офісу Генерального прокурора та обласних прокуратур, працівників Служби безпеки України, Національної поліції України, які безпосередньо здійснюють процесуальне керівництво та досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Важливість кроків до організації прозорого досудового розслідування, застосування найкращих світових практик під час слідства підкреслили як сама пані Праміла Паттен, так і очільниця профільного управління Офісу Генпрокурора Ірина Діденко.
"Тренерами виступили працівники правового, судово-медичного та психологічного підрозділів Міжнародного кримінального суду та міжнародних громадських організацій, які мають значний досвід реагування на масові злочини СНПК у конфліктах різних країн світу. Всі дні семінару пройшли у гострій та цікавій дискусії щодо імплементації міжнародних практик у теперішню діяльність прокурорів та слідчих, які виконують свою роботу під час збройного конфлікту та переорієнтацію працівників в роботі з потерпілими та свідками з суто процесуального підходу на постраждалоцентричний", – ідеться в повідомленні.