12 родин ветеранів взяли участь у програмі соціального відновлення та адаптації до цивільного життя на базі одного з рекреаційних закладів Вінницькій області. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ: Оновлено порядок авторизації надавачів фінансових платіжних послуг".
Як зазначається, це перша група учасників, які приєднались до пілотування послуги соціального відновлення на Вінниччині.
"Протягом тижня з ветеранами та їхніми родинами працювали психологи, фахівці соціальної роботи, соціальні педагоги. Ключова мета – створити умови для повернення родини ветерана до цивільного життя, допомоги родині взаємодіяти із врахуванням викликів війни. Участь у програмі передбачає не лише роботу з профільними фахівцями, а й різні групові та індивідуальні заняття для дорослих та дітей. До прикладу, йдеться про фізичні активності, арт- та тілесну терапію поруч з психосоціальною та психологічною роботою, відпочинком та навчанням", – розповіли в міністерстві.
Як зазначається, перший заїзд став можливим завдяки підтримці Українського Червоного Хреста у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України, Вінницьким обласним центром соціальних служб та Вінницькою обласною військовою адміністрацією.
У межах підготовки до заїзду було організовано навчання для фахівців Червоного Хреста та Вінницького обласного центру соціальних служб, які залучені до роботи з ветеранами та їхніми родинами. Відповідний тренінг був розроблений у співпраці Мінсоцполітики з Українським Червоним Хрестом.
У Мінсоцполітики нагадали, що пілотують проєкт послуги соціальної адаптації для ветеранів та членів їх сімей. Дана послуга буде складатися з двох етапів: програма соціального відновлення в санаторному чи рекреаційному закладі та соціальна адаптація у громаді. Наразі до пілотування залучені три області – Полтавська, Черкаська та Вінницька.