26 жовтня 2020, 18:05

Скасування монет: проблеми та світова практика

Багато урядів планують вилучити монети з обігу, а інші вже це зробили. Але таке рішення впливає не лише на економіку, а й на населення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Брюссель проти Apple: протистояння за державну допомогу"

Про це йдеться у повідомленні веб-сайту BBC.

Монети незабаром можуть стати справою минулого. У країнах по всьому світу регулярно з’являються кампанії з метою зниження випуску нових монет. Остання - у Великобританії, чий Royal Mint раніше на початку цього року заявив, що надлишок монет означає, що вони не будуть більше виготовляти монет у розмірі 2 фунтів стерлінгів протягом наступного десятиліття.

Канада припинила виготовляти монети в один цент у 2012 році, в той час як Австралія припинила випуск нових монет у розмірі 1 і 2 центи ще в 1992 році. Багами - країна, яка зупинила випуск найменших номіналів монет, зупинивши виробництво на один цент в кінці січня 2020 року. З кінця року покупці не зможуть використовувати там монети в один цент.

«Я думаю, що громадськість в багатих, промислово розвинутих країнах стає все менше і менше прив'язана до монет. Після того, як Канада перестала карбувати копійки в 2012 році, я думаю, що політики в інших промислово розвинутих країнах будуть більш охочі ліквідувати монети нижчої вартості», - говорить Ліза Кук, академічний економіст і колишній помічник Білого дому за часів адміністрації Обами. 

Незважаючи на те, що багато хто вважає монети тягарем, для деяких монети - це рятівний круг. В окремому опитуванні CAF було встановлено, що 320 мільйонів фунтів стерлінгів (414 мільйонів доларів) було пожертвувано на благодійність в 2018 році. «Гроші все ще є найпоширенішим способом пожертвувань на благодійність, і немає нічого простішого, ніж вийняти з кишені та покласти кілька монет», - говорить Сьюзен Пінкні, керівник досліджень CAF. Також це питання турбує Фелісіті Спенсер-Сміт з Інституту збору коштів у Великобританії: «У 2018 році наші учасники поділилися прикладами того, як регулярний збір дрібних грошей дає необхідні кошти місцевим благодійним організаціям. Якщо цей шлях до благодійної допомоги зникне, фінансова підтримка може зовсім пропасти».

Зникнення монет може привести до труднощів при здійсненні купівлі, особливо окремими верствами населення. Ті магазини, які приймають готівку, часто відмовляються брати монети, натомість вимагають, щоб покупці округлили свої покупки з точністю до повного долара. Цей крок керівництво центру для бездомних у місті Мейкон, штат Джорджія, назвало «додатковим податком на бездомних». Скорочення використання монет вже мало вплив. Небажання магазинів приймати готівкові платежі, включаючи монети, розчарувало безпритульних людей, які часто не мають кредитних або дебетових карток.

Також видалення монет невеликого номіналу може спонукати продавців підвищувати ціни. Речі, що коштують 6,99 фунтів стерлінгів, можуть піднятися у вартості на 7 фунтів стерлінгів - це означає, що споживачі в кінцевому підсумку витрачатимуть у сукупності набагато більше. Клієнту, який змушений економити, кожна копійка має значення - і втрата частини може завдати шкоди сімейному бюджету.

І хоча, з одного боку, ліквідація монет є економічно обґрунтованою, проте, з іншого – може мати неоднозначний вплив на певні категорії населення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати