01 квітня 2022, 18:53

Скасування лімітів доходів для ЄП, зміни у перевірках та звільнення від митних платежів: прийнято закон

Анонсовані Президентом митні і податкові послаблення, які допоможуть підтримати ЗСУ і відновити роботу бізнесу, тривають: Рада прийняла закон (законопроєкт) №7234.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держава компенсує українцям втрачене під час війни житло: прийнятий законопроєкт"

Про це повідомляє голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Ухвалення закону про врегулювання процедур адміністрування деяких податків і зборів, забезпечить відновлення економіки держави, дасть змогу поліпшити необхідне забезпечення військових і правоохоронних підрозділів забезпечить права, обовʼязки платників податків та контролюючих органів.

Так, завозити деякі товари для наших військових тепер можна буде без ПДВ та мита (наприклад, матеріал для виготовлення бронежилетів і броньовані автівки).

На спрощену систему тепер зможуть перейти всі компанії без обмеження щодо обороту.

Під час фактичних перевірок податкова контролюватиме і ціноутворення, це допоможе уникнути спекуляцій.

Про що йдеться в законі?

  • Звільняються від оподаткування митними платежами операції із ввезення товарів, кінцевими отримувачами яких є правоохоронні органи, Міноборони, ЗСУ, добровольчі формування тощо.
  • Для виробників електроенергії до закінчення воєнного стану передбачається касовий метод з акцизного податку.
  • Для платників єдиного податку третьої групі не застосовується обмеження щодо обсягу доходу для перебування на цій групі.
  • Платники податків, які надають послуги централізованого водопостачання та водовідведення можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування зі ставкою 2%.
  • Врегульовуються наслідки з оподаткуванням податку на прибуток підприємств при переході платників податків із загальної системи оподаткування на спрощену із застосуванням ставки 2% і навпаки.
  • Податковий орган наділяється повноваженнями здійснювати контроль у сфері ціноутворення на період воєнного стану.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати