10 лютого 2021, 18:10

Штучний інтелект замість судді: ВРП запускає пілотний проєкт

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя погодила проєкт розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні» та запропонувала запустити пілотний проєкт із застосування штучного інтелекту на базі одного із судів першої інстанції в частині розгляду адміністративних правопорушень із формальним складом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як виживають суди при критичній відсутності фінансування?"

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

До Вищої ради правосуддя 22 січня 2021 року надійшов лист Віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова щодо розгляду та погодження проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні».

Планується створення пілотного проєкту на базі суду першої інстанції для розроблення єдиних стандартів обліку судових рішень та інших даних, які формуються під час здійснення правосуддя, для виявлення недобросовісної суддівської практики шляхом аналізу текстів.

Проаналізувавши наданий документ, ВРП ініціює запуск пілотного проєкту у вигляді експерименту на базі одного із судів першої інстанції в частині автоматизованого розгляду системою із застосуванням штучного інтелекту судових справ з розгляду адміністративних правопорушень із формальним складом.

На думку членів Ради, запропонований ВРП пілотний проєкт дасть змогу напрацювати практичний матеріал з розгляду найбільш поширених малозначних адміністративних правопорушень (із формальним складом). Це дасть можливість створити уявлення про практику застосування норм права, труднощі у їх судовому тлумаченні, помилки та різноманітні заходи щодо їх подолання, а також дасть змогу знизити рівень навантаження суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати