25 листопада 2020, 10:00

Що робити у разі виявлення несанкціонованого звалища медвідходів?

Прес-служба Держекоінспекції

У разі виявлення звалища з медвідходами громадяни можуть звернутися до Держекоінспекції зі скаргою. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про те, як це зробити, повідомляється на сайті Держекоінспекції. 

Читайте також: "Держекоінспекція буде здійснювати перевірки в Криму: створена міжвідомча група"

 "Що робити, коли під час прогулянки ви побачили звалище, з великою кількістю медичних відходів або пакетів із позначкою біологічної небезпеки? У цьому разі ви повинні звернутися до Державної екологічної інспекції", - зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Щоб підготувати скаргу до ДЕІ, необхідно:
-    Зафіксувати несанкціоноване звалище з медвідходами на фото або відео;
-    Встановити координати місця розміщення сміття;
-    Надіслати звернення на електронну пошту info@dei.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію інспекції за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40», - 

Держекоінспекція зареєструє скаргу та в рамках перевірки звалища притягне винних до відповідальності або ж звернеться до правоохоронців для проведення розслідування.

За незаконне розміщення відходів передбачена адміністративна відповідальність за статтею 82 КУпАП – штраф від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340 – 1360 гривень). 

Зазначається, що у разі виявлення забруднення відходами води та ґрунтів, засмічення лісів для порушників також передбачено стягнення збитків за шкоду довкіллю, які можуть сягати мільйонів гривень. Якщо винні за фактом засмічення не встановлені, Держекоінспекція звертається до правоохоронних органів для початку розслідування.

 

Голова ДЕІ також нагадав, що невдовзі інспекція за дорученням прем’єр-міністра проводитиме перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з поводженням з відходами. 

«А наразі ДЕІ за дорученням прем’єр-міністра України готується до проведення перевірки дотримання природоохоронного законодавства на підприємствах, які перевозять та утилізують медвідходи», - додав Андрій Мальований.

Загалом протягом 2019 року в Україні утворено приблизно 100 тисяч тонн медвідходів. Згідно з санітарними нормами вони повинні утилізуватись, а не вивозитись на полігони, проте нерідко трапляються порушення цих правил. 

«Протягом минулого року в українських медзакладах утворилось близько 100 тисяч тонн медичних відходів. За підсумками цього року цифра буде значно більшою, враховуючи пандемію коронавірусу. Згідно з Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами щодо поводження з медичними відходами заклади охорони здоров’я зобов’язані передавати медвідходи перевізникам, а ті, в свою чергу, на утилізацію. Вивезення такого сміття на полігони суворо заборонене», - повідомив Андрій Мальований.

Нагадаємо, у Держекоінспекції для фіксації порушень створять е-систему "Екологічний інспектор".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати