23 липня 2025, 14:22

НАБУ і САП заявили про втрату незалежності через нові законодавчі зміни: очікують чітких рішень від парламенту

Пресслужба САП

Після зустрічі в Офісі Президента керівники НАБУ та САП оприлюднили спільну заяву, в якій висловили стурбованість через ухвалені напередодні законодавчі зміни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Депутати готують конституційне подання для скасування закону про НАБУ і САП»

За їхніми словами, нові норми суттєво обмежують незалежність обох інституцій і позбавляють їх ключових гарантій, необхідних для ефективної протидії топкорупції.

«Для відновлення повноцінної та незалежної роботи НАБУ і САП необхідні чіткі й однозначні кроки на рівні закону, які повернуть скасовані парламентом гарантії», — наголошується у заяві.

Незважаючи на нові виклики, керівництво НАБУ і САП підкреслило відданість інтересам українського народу та продовження роботи над збереженням професійної спроможності й досягнень антикорупційної системи.

«Верховенство права і дотримання закону залишаються незмінними цінностями для НАБУ і САП. Ми очікуємо такого ж підходу від усіх органів правопорядку», — йдеться у зверненні.

Антикорупційні органи також подякували українцям за активну громадянську позицію та наголосили, що саме завдяки суспільній підтримці реформи в сфері боротьби з корупцією стали можливими.

Окремо НАБУ і САП звернулися до міжнародних партнерів із закликом продовжувати всебічну підтримку України. За їх словами, стійкість оборонних сил, єдність громадян і міжнародна допомога є визначальними чинниками у боротьбі з агресором та утвердженні європейського майбутнього держави.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати