09 травня 2022, 14:38

Сервісні центри МВС за порушення порядку іспитування для отримання водійських прав нестимуть відповідальність

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується на законодавчому рівні ввести відповідальність посадових осіб сервісних центрів МВС та інших закладів за порушення встановленого порядку приймання іспитів для отримання права керування ТЗ, оформлення та видачі посвідчення водія, а також надати право самостійно опанувати зміст типової теоретичної програми.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МВС спіпрацюватиме з Amnesty International щодо фіксації та розслідування воєнних злочинів"

Законопроєктом № 7354 пропонується доповнення КУпАП двома новими статтями, що передбачатимуть адміністративну відповідальність за

  • порушення порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст. 127-3). 

Санкція статті передбачає накладення штрафу від 1 тис до 2 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 17 тис грн до 34 тис грн)

  • порушення порядку державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, атестації їх спеціалістів та порядку оформлення або видачі посвідчення водія (ст. 127-4)

Санкція статті передбачає накладення штрафу від 500 до 1 тис неоподаткованих мінімумів доходів громадян (станом на сьогодні, ця сума складає від 8,5 тис грн до 17 тис грн).

Суб'єктами відповідальності будуть виступати виключно посадові особи закладів, що проводять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та посадові особи територіальних сервісних центрів МВС.

Адміністративна відповідальність буде наступати лише за умови, що допущені порушення, не містять в собі складу кримінальних правопорушень.

Правом складання протоколів наділяються працівники Національної поліції (ст. 255 КУпАП), правом розгляду справ та винесення постанов – Національна поліція (ст. 222 КУпАП) та суди у випадку повторності вчинення таких правопорушень протягом року (ст. 221 КУпАП).

Також цим законопроєктом пропонується імплементувати кращий міжнародний досвід Великої Британії, Іспанії, Нідерландів, Бельгії в частині надання права самостійно опанувати зміст типової теоретичної програми.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати