06 травня 2022, 14:44

МВС спіпрацюватиме з Amnesty International щодо фіксації та розслідування воєнних злочинів

Пресслужба МВС

Наразі у роботі для українських правоохоронців дуже важливою є експертна підтримка партнерів, адже зараз усе робиться за для однієї спільної мети – задокументувати та верифікувати очевидні та жахливі порушення прав людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МВС створено Міжнародний координаційний центр з питань гуманітарного розмінування"

05.05.2022 р. відбулася зустріч представництва МВС України на чолі з заступницею міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко з командою міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Генеральна секретарка Agnes Callamard висловила солідарність з народом України та зазначила, що експерти Amnesty International взаємодіють з органами місцевої влади та Урядом України у розслідуванні воєнних злочинів, вчинених росією, для того, щоб про них дізнався увесь світ.

За її словами, Amnesty International мають жорстку позицію щодо тих країн, які не готові висловити рішучий протест росії та вважають, що нейтралітет у питанні війни проти України доречний.

Триває третій місяць війни й станом на сьогодні вже відкрито 10 005 кримінальних проваджень, розпочатих слідчими Національна поліція України за фактами вчинення злочинів військовослужбовцями рф та їхніми пособниками.

Деякі з них:

  • 469 кримінальних проваджень за ознаками колабораційної діяльності;
  • 74 кримінальні провадження за фактами злочинів, пов’язаних із порушенням «зелених коридорів»;
  • 15 кримінальних справ за фактами вчинення кримінальних правопорушень відносно представників ЗМІ та їхніх родичів.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати