5 квітня 2024 року відбулися консультації з представниками Обласних військових адміністрацій у межах розробки Стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кабмін підтримав ініціативу, яка полегшить оренду державної нерухомості для надавачів соціальних послуг".
Розробкою документа спільно займаються Міністерство економіки України, Міністерство цифрової трансформації та Офіс з розвитку підприємництва та експорту.
Стратегія розробляється в межах проєкту Good Governance Fund "Ревіталізація бізнес-клімату в Україні", який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту – Abt Britain та Київська Школа Економіки.
Під час заходу Міністерство економіки України презентувало проєкт Стратегії МСП.
Зокрема, заступник Міністра Олексій Соболев розповів про перебіг розробки документа та його доопрацювання: "Стратегія відповідає основним запитам бізнесу та направлена на забезпечення системної підтримки та розвитку МСП, усунення перешкод з боку держави для ведення бізнесу та створення належних умов для його сталого розвитку. Стратегія узгоджена з усіма національними стратегічними документами та спирається на реформи, передбачені в Плані України. Ми цінуємо внесок місцевої влади у забезпечення економічної стабільності та переконані, що спільними зусиллями зможемо відновити економіку України та залучити інвестиції".
Мета Стратегії – розв'язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів.
У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.
Як зазначається, ухвалення документа є однією з вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС). До кінця травня проєкт Стратегії з урахуванням наданих пропозицій та зауважень передадуть на розгляд Кабінету Міністрів України.