Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції нагадує, що приймаючи спадщину можна отримати й обов’язок з відшкодування майнової чи моральної шкоди, яку ще за життя завдав спадкодавець.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ВС залишив у силі вирок іноземцю, який надав 75 тис. доларів США неправомірної вигоди військовому прокурору"
Так, потреба у виплаті компенсації, котру присуджено в установленому законом порядку, переходить до спадкоємців. Вони відшкодовують кошти у межах вартості рухомого чи нерухомого майна, що одержали у спадщину. До спадкоємців також переходить обов’язок сплатити неустойку (штраф, пеню), яка була присуджена судом кредиторові зі спадкодавця, за його життя.
За позовом спадкоємців суд може зменшити розмір неустойки (штрафу, пені), розмір відшкодування майнової шкоди (збитків) та моральної шкоди, якщо вони є непомірно великими порівняно з вартістю рухомого чи нерухомого майна, яке було одержане ним у спадщину.
Крім цього, одержавши спадок, особи зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на утримання, догляд, лікування та поховання спадкодавця. Такі витрати можуть бути стягнені не більш як за три роки до його смерті.