13 травня 2015, 10:19

Розпочалося громадське обговорення законопроекту "Про внутрішній водний транспорт"

Урядовий портал

Міністерство інфраструктури України оприлюднило законопроект «Про внутрішній водний транспорт» для громадського обговорення, повідомляє «Урядовий портал».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Розробка законопроекту  здійснювалась спільною робочою групою, до складу якої, окрім фахівців Мінінфраструктури та Укрморрічінспекції, увійшли представники комітету з питань транспорту Верховної Ради України, громадських організацій,  провідних компаній, що здійснюють перевезення та обслуговування вантажів й пасажирів на внутрішніх водних шляхах України, галузеві експерти. Активну участь та підтримку щодо відображення європейського досвіду у законопроекті надала компанія  Deloitte.

Основною метою законопроекту є створення сприятливих умов для розвитку перевезень вантажів та пасажирів внутрішніми водними шляхами. Законопроект передбачає:

-          удосконалення державного регулювання у сфері внутрішнього водного транспорту, в першу чергу, в розподілі адміністративних і господарських функцій;

-          забезпечення ефективного утримання річкової інфраструктури;

-          своєчасне виконання експлуатаційних днопоглиблювальних робіт на внутрішніх водних шляхах;

-          забезпечення рівного доступу до річкової інфраструктури всім суб’єктам господарювання;

-          створення умов для перерозподілу вантажопотоків з наземних видів транспорту на внутрішній водний транспорт для забезпечення збалансованого розвитку транспортної системи, збереження доріг та екології;

-          зростання конкурентоспроможності внутрішнього водного транспорту;

-          підвищення рівня безпеки на внутрішньому водному транспорті.

З цією метою законопроект містить наступні  новації:

-          Створення на базі існуючих підприємств єдиного суб’єкта – державної установи «Адміністрація внутрішніх водних шляхів».

-          Введення цільового річкового збору.

-          Відкриття внутрішніх водних шляхів для невійськових суден під іноземним прапором.

-          Спрощення процедур контролю під час входу/виходу суден в/з внутрішніх водних шляхів, пов’язаних з дотриманням безпеки судноплавства, митними та прикордонними формальностями.

-          Звільнення річкових суден (з максимальною осадкою до 4,2 м) від сплати канального збору за проходження Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу, Херсонського морського каналу, ГСХ Дунай – Чорне море та корабельного й канального зборів за транзит акваторіями морських портів у разі сплати ними протягом поточного рейсу річкового збору незалежно від того, який рейс здійснюється – каботажний, або міжнародний.

-          Приведення умов проходження шлюзами, а також порядок їх утримання відповідно до практики провідних країн ЄС тощо.

5 травня 2015 р. міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський і державний секретар Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН Райнер Бомба підписали спільне комюніке про підтримання постійного діалогу на найвищому рівні в інтересах динамічного розвитку співпраці, спрямованої на розвиток транспортної галузі України. У зв’язку з цим, законопроект «Про внутрішній водний транспорт» буде направлено до Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН для ознайомлення та надання пропозицій.

Із законопроектом можна  ознайомитись на сайті Мінінфраструктури http://www.mtu.gov.ua/uk/alias_50/51199.html.

Мінінфраструктури закликає експертів галузі взяти активну участь щодо надання пропозицій до законопроекту, після чого його буде направлено на розгляд до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України відповідно до регламенту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати