10 червня 2021, 16:36

Робоча група при Комітеті ВРУ погодила схему окружних судів для п'яти областей

Пресслужба РСУ

7 червня 2021 року робоча група при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики, яка займається змінами мережі загальних місцевих судів в областях у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою у розрізі районів, погодила схему новоутворених судів для п’яти областей: Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП утворено робочу групу з питань навантаження та кадрового забезпечення судів"

Про це повідомляє пресслужба РСУ.

Робочу групу очолює народний депутат України, член Комітету Павло Павліш.

Першими на розгляд групи свою схему представили представники Чернівецької області. Відповідно до нового територіально-адміністративного устрою у Чернівецькій області створено три райони, але робоча група відійшла від чітко визначеного територіального устрою і пропонує створити шість окружних судів.

Відтак, відповідно до районного поділу, у Вижницькому районі буде один окружний суд на два колишніх райони - Путильський і Вижницький. Кельменецький, Новодністровський і Сокирянський суди пропонується об’єднати на базі Сокирянського суду – це Дністровський район.

У Чернівецькому районі планується створити три окружних суди та окружний суд у місті Чернівці. Колишні Хотинський, Герцаївський та Новоселицький суди об’єднуються на базі Новоселицького суду, Глибоцький зі Сторожинецьким (нове приміщення), Заставнівський з Кіцманським та окремо окружний суд міста Чернівці.

У Тернопільській області замість 17 місцевих загальних судів пропонується утворити чотири суди на три новостворених райони – Тернопільський, Чортківський і Кременецький.

До Бережанського окружного суду увійдуть Козівський, Підгаєцький, Зборівський суди в межах Тернопільського району. До Кременецького району і, відповідно, окружного суду увійдуть Лановецький та Шумський суди. Тернопільський окружний суд охоплюватиме суди з колишніх Збаразького, Підволочиського, Теребовлянського районів. Чортківський окружний суд включатиме суди з Борщівського, Бучацького, Гусятинського, Заліщицького і Монастирецького районів.

За новим адміністративно-територіальним устроєм Харківська область поділена на сім районів і саме цим. Попри традиційні фактори, такі як розташування правоохоронних органів, наявність відповідної інфраструктури, з метою вирівнювання навантаження на суддів, враховувалось і чисельність суддів за нормативами навантаження станом на 01 березня 2021 року, інформація про що розміщена на сайті Ради суддів України. За результатами проведеного аналізу, замість 37 місцевих загальних судів області пропонується утворити 14 окружних судів, округи яких також збігатимуться з округами органів прокуратури.

Відтак, на Харківщині планується створити вісім окружних районних судів: Дергачівський, Богодухівський, Красноградський, Лозівський, Ізюмський, Куп’янський, Чугуївський, Харківський та шість районних судів у самому місті Харкові (замість дев’яти).

Хмельницька область у майбутньому матиме вісім окружних судів на три райони відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, за яким в області створено Хмельницький, Шепетівський та Кам’янець-Подільський райони.

Щодо Черкаської області, то на чотири райони Черкаської області – Звенигородський, Золотоніський, Уманський і Черкаський, пропонується утворити шість окружних судів.

Знову ж, під час засідання було озвучено пропозицію створити в Уманському районі власне Уманський окружний суд з територіальними громадами навколо міста і Монастирищенський окружний суд, до якого б увійшли суди Христинівського, Маньківського та Жашківського районів. Подібне дрібнення, за словами учасників обговорення, викликано відсутністю зручного сполучення між колишніми райцентрами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати