22 червня 2021, 15:57

Рішення ОАСК у справі за позовом Зурабі Аласанії до СБУ набрало законної сили

Пресслужба ОАСК

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом Зурабі Аласанії до Служби безпеки України щодо оскарження скасування його допуску до державної таємниці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ОАСК зупинив дію Припису НАЗК на ім’я Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля"

Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

Позивач просив ОАСК визнати протиправним розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 року, яким було скасовано його допуск до державної таємниці.

Справа розглядалась Окружним адміністративним судом міста Києва в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

В ході розгляду справи було встановлено, що Зурабі Аласанія дав згоду на обмеження прав відповідно до статті 29 Закону України «Про державну таємницю» та взяв на себе зобов`язання повідомляти про виникнення обставин, передбачених статтею 23 вищевказаного Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної таємниці, а також про свій виїзд за кордон.

Як свідчать матеріали справи, у 2019 році Зурабі Аласанія виїжджав з межі України та не повідомляв про це посадову особу, яка надала йому доступ до державної таємниці, а також режимно-секретний орган за місцем зберігання його картки обліку. Відтак, позивачем було порушене зобов’язання щодо збереження державної таємниці, що у свою чергу є підставою для скасування доступу до неї згідно з пунктом 3 частини другої статті 23 Закону № 3855-XIІ. Доводи позивача про те, що сам факт неповідомлення про виїзд за кордон не міг створити передумови для розголошення чи витоку відомостей, що становлять державну таємницю, суд оцінив критично, оскільки, невиконання покладених Законом на таку особу обов’язків і є невжиттям заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.

У своєму рішенні від 18 грудня 2020 року ОАСК вказав на необгрунтованість позовних вимог і встановив, що підстав для визнання розпорядження Центрального управління СБУ від 6 лютого 2020 протиправним немає. Суд відмовив позивачу у задоволенні позову.

Після розгляду апеляційної скарги позивача ШААС залишив без змін рішення ОАСК. Відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, рішення набрало законної сили 9 червня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати