07 квітня 2021, 10:04

Рейтинг найщасливіших країн світу: хто увійшов до 10-ки кращих

Організація Об’єднаних Націй опублікувала щорічний звіт про всесвітнє щастя 2021. Повідомляє веб-сайт Euronews.

Читайте також: "Глобалізація інновацій у 2020 р., всупереч пандемії Covid-19: дослідження ВОІВ"

Уперше опублікований у 2012 році, звіт готується мережею ООН зі сталого розвитку щорічно. Показники, які ООН використовує при опитуванні громадян у кожній країні-члені ООН включають соціальну підтримку, особисті та громадянські свободи, тривалість життя, дохід на душу населення та рівень корупції. Цього року нещодавно оприлюднений документ дещо інший. Окрім звичних критеріїв, у звіті 2021 року було проаналізовано емоційні реакції людей на  пандемію коронавірусу, що триває, а також те, як уряди боролися з нею протягом минулого року.

Незважаючи на складний рік, одним із ключових висновків звіту було те, що світ здебільшого залишився оптимістичним щодо майбутнього. Перші 10 найщасливіших країн залишаються в основному незмінними, порівняно з попередніми роками. Але підхід до пандемії вніс корективи в рейтингу щастя у деяких країнах.

Один з найбільших стрибків зробила Хорватія: з 61-го місця у списку в 2020 році до 23-го в останньому рейтингу. Це частково пояснюється тим, що хорвати переважно продовжували працювати безперешкодно протягом усієї пандемії, тоді як робота працівників інших країн була призупинена.

Зімбабве, Танзанія, Індія та Йорданія стали одними з найбільш нещасних за останній рік.

Україна цього року посіла 110 сходинку, порівняно з 69 місцем у попередньому рейтингу щастя.

А найщасливішими країнами стали:

10. Австрія

З огляду на те, що Відень за останні роки зберіг звання найбільш придатного для життя міста у світі, цілком зрозуміло, що Австрія також посіла передові позиції у рейтингу щастя. Це країна з високим рівнем доходу, з хорошими соціальними послугами. Австрійці значну увагу приділяють способу життя та свободі користування ним.

9. Нова Зеландія

Єдина неєвропейська країна, яка увійшла до топ-10, Нова Зеландія стабільно високо оцінює якість свого життя та правильний баланс між роботою та відпочинком. Минулого року прем’єр-міністр Джасінда Ардерн також отримала високу оцінку за боротьбу з пандемією, адже завдяки її швидким та раннім діям було врятовано багато життів.

8. Норвегія

Останній раз Норвегія посіла перше місце в рейтингу 2017 року і відтоді просувається далі у списку. І все-таки норвежцям немає на що скаржитися з точки зору оцінок свого життя. Маючи одну з найкращих у світі систем соціального забезпечення та ефективну економіку, яка базується на відповідальному управлінні своїми природними ресурсами, багато хто в країні почувається в безпеці та щасті. І, звичайно, визначні природні окраси Норвегії теж допомагають почуватися щасливим.

7. Німеччина

Німеччина за рік перескочила 10 місць й увійшла у топ-10 цього року. Під час останніх двох опитувань оцінка життя зростала, а головна причина – більша фінансова безпека та стабільність сім’ї. І загалом німці були задоволені тим, як керівники країни боролися з пандемією.

6. Швеція

Незважаючи на те, що в рейтингу цього року Швеція знаходиться нижче, ніж у попередні роки, країна все ще залишається одним із найкращих місць у світі для життя, роботи та створення сім’ї. Завдяки успішно організованій системі освіти, соціального забезпечення та провідним світовим практикам, зокрема батьківської відпустки та безкоштовного догляду за дитиною, мешканці країни високо оцінили своє благополуччя.

5. Нідерланди

Піднявшись на одну позицію у рейтингу, голландці також вважають себе щасливими. У Нідерландах щастя найбільше спостерігається серед молоді. Низка звітів за останнє десятиліття, включно зі звітами Unicef, Голландського статистичного управління та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), постійно демонструє високе задоволення життям серед голландських підлітків.

4. Швейцарія

Система державного управління Швейцарії є, можливо, аномалією у більшій частині Європи, не кажучи вже про світ. Швейцарці, які регулярно проводять референдуми з ключових питань, є одними з найбільш обізнаних у політичних питаннях та демократії. Маючи великий вплив на управління країною, швейцарці високо оцінюють свій рівень щастя. 

3. Данія

Датчани останні роки займають перші місце в рейтингу щастя. Датський спосіб життя давно бажаний у всьому світі. Надання переваги велосипедам і повага до свого оточення відіграли важливу роль у загальному щасті датчан, як і добре оплачувана робота, хороший баланс між роботою та життям та відмінна система соціального забезпечення.

2. Ісландія

У маленькій країні, де в будь-яку хвилину можуть вибухнути активні вулкани, 350 тисяч жителів Ісландії знає, як об’єднатись у неспокійні часи. Така політика була введена після фінансового краху 2007 року, який увів країну у кризу. Враховуючи природу країни, де клімат часто невблаганний, а зими тривалі, ісландці залишаються витривалими та доброзичливими людьми – і це видно у рейтингу щастя.

1. Фінляндія

Четвертий рік поспіль Фінляндія, яка визнана найщасливішою країною у світі, схоже, розкрила секрет щастя. Це країна з високим рівнем доходу, бездоганно організованою освітньою системою з культурою самообслуговування та заняттями на свіжому повітрі. Цього року, насамперед, довіра до уряду, схоже, зіграла велику роль. Автори звіту зазначили, що Фінляндія володіє взаємною довірою населення та влади, що допомогло захистити життя та дало засоби до існування під час пандемії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати