21 січня 2020, 14:48

Рахункова палата проведе понад 80 аудитів, перевіривши ВРУ, КМУ, ЦВК, КСУ

Рахункова палата

Рахункова палата цьогоріч проведе понад 80 аудитів. Перевірки чекають на Верховну Раду України, Центральну виборчу комісію України, Кабінет Міністрів України, Раду нацбезпеки та оборони України, Конституційний Суд України, Укрзалізницю, Укрпошту, Службу зовнішньої розвідки тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судові витрати в Україні в контексті забезпечення доступу до правосуддя: дискусія експертів".

Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, зазначають у Рахунковій палаті.

"У 2020 р. Рахункова палата візьметься за важковаговиків. Адже сьогодні чи не перед кожним громадянином України постає питання, наскільки ефективно органи влади використовують бюджетні кошти як на свої потреби, так і на реалізацію реформ. Тому не менш важливим залишається питання аналізу ситуації в освіті, охороні здоров'я, соціальній сфері тощо. На реформи йдуть колосальні кошти і ми маємо бути впевнені, що результат буде належним", - сказав Валерій Пацкан.

Голова Рахункової палати підкреслив, що, згідно з затвердженим Планом роботи Рахункової палати на 2020 р., буде проведено аудит інших важливих установ та організацій. Зокрема, щодо ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на підтримку у безпечному стані енергоблоків та об’єкта "Укриття" та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС; аудит ефективності управління державною власністю у нафтогазовому комплексі; використання коштів на розбудову прикордонної дорожньої інфраструктури на українсько–польському та українсько-угорському кордонах.

Також важливе питання - аналіз формування джерел фінансування державного бюджету в частині надходжень від приватизації державного майна у 2018-2020 рр. та обороноздатність. Щодо останнього пан Пацкан зазначив: "Цьогоріч, як і в минулому році, запланована низка аудитів з цього напрямку. Результати минулорічних аудитів підтвердили, що проблеми в цій сфері значні. Рахункова палата надала свої рекомендації, які можуть значно покращити ситуацію і ми перевіримо, чи вони виконуються".

Також у 2020 р. Рахункова палата перевірить, як використовуються бюджетні кошти, передбачені Міністерству оборони України на закупівлю, розробку і модернізацію озброєння та військової техніки. Крім того, проаналізує виконання рекомендацій за результатами аудиту Міністерства оборони України з питань ефективності використання бюджетних коштів на забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних Сил України.

Читайте також: "Суд дозволив НБУ стягнути нерухомість з компанії І.Коломойського вартістю більше 100 млн грн".

"І це далеко не повний перелік. Будуть перевірені Антимонопольний комітет, Нацполіція, Пенсійний фонд та Фонд держмайна. Планується провести низку міжнародних аудитів. За останні майже 2 роки ми значно посилили технічну та професійну спроможність нашої команди аудиторів. Ми допоможемо державі посилити якість управління коштами платників податків", - наголосив Голова Рахункової палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати