03 вересня 2021, 15:18

Рахункова палата: 345 профінансованих з держбюджету проєктів регіонального розвитку залишились нереалізованими

Пресслужба Рахункової палати

Протягом 2019–2020 років через неефективне використання 21% коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) не реалізовані 345 проєктів регіонального розвитку, значна частина з яких – соціальні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рейтинг 45-ти найбільших міст України за якістю ділового середовища: результати дослідження"

Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати. 

Про це свідчать результати аудиту ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку. Відповідальний за проведення аудиту – заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.

На інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що фінансуються коштами Фонду, з державного бюджету використано 5,5 млрд грн у 2019 році та 4,4 млрд грн у 2020 році.

Через несвоєчасне розподілення коштів Фонду, недотримання вимог законодавства при відборі проєктів для фінансування, затримки у виділенні асигнувань тощо, до держбюджету повернули за два роки 2,2 млрд гривень.

За рахунок коштів ДФРР у 2019 році профінансували 683 проєкти регіонального розвитку, з яких завершено лише 193 (45% передбаченої кількості пускових проєктів). Не реалізували у запланований термін 237 проєктів, найбільше – в Івано-Франківській, Львівській і Хмельницькій областях.

У 2020 році із 469 проєктів у запланований термін завершили 257 (70%). Не завершені роботи за 108 пусковими проєктами, із них найбільше – у Донецькій, Тернопільській та Івано-Франківській областях. При цьому в Кіровоградській та Миколаївській областях взагалі не завершили жодного планового об'єкта.

Серед локальних соціальних проєктів, які завершили протягом двох років, будівництво, реконструкція та капітальний ремонт шкіл (133), лікарень (57), дитсадків (71), об’єктів спортивної інфраструктури (99), культури (16), об’єктів водопостачання (21), а також центрів надання адміністративних послуг, об’єктів дорожньої інфраструктури, мереж енергопостачання, придбання спецтранспорту тощо (50).

При цьому взагалі не фінансувались проєкти національного значення для реалізації Державної стратегії регіонального розвитку, створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків. Як наслідок, такі основні цілі Фонду, як підвищення рівня конкурентоспроможності та формування базису для зростання регіонів, не досягнуті.

Рахункова палата рекомендує Уряду забезпечити реалізацію пріоритетів регіонального розвитку, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на 2021–2027 роки,  зокрема щодо розвитку економічної, інфраструктурної, соціально-культурної зв’язаності та інтегрованості на національному, регіональному та місцевому рівнях. Крім того, на думку аудиторів, Фонд потребує невідкладного реформування.

«Фонд має бути інвестиційним інструментом держави для підтримки регіонів і громад, а не джерелом додаткового ресурсу для латання дірок і утримання існуючої інфраструктури. Новітні технології та інновації у виробничій сфері – один з пріоритетів», – наголосив Андрій Майснер.

Під час аудиту встановлено, що 81 млн грн використали з порушеннями законодавства: попередня оплата з недотриманням норм законодавства – 25 млн грн; оплата невиконаних робіт і невикористаних матеріалів – 18 млн грн; завищення вартості матеріалів і обладнання у зв'язку з недотриманням твердих договірних цін – 5 млн грн; оплата з порушенням вимог щодо проміжних і кінцевих платежів – 5 млн грн; оплата робіт, не передбачених проєктно-кошторисною документацією, – 8 млн гривень.

Також, на 19 об'єктах встановлені факти неефективного використання коштів Фонду і співфінансування з місцевих бюджетів на загальну суму 298 млн грн, у тому числі на 14 об’єктах виявлені 24 порушення на загальну суму понад 21 млн грн, що мають ознаки кримінальних правопорушень.

Аудитори виявили і порушення законодавства з питань публічних закупівель (557 млн грн) та містобудівної діяльності (353 млн грн); проведення з недотриманням нормативно-правових актів відбору, погодження і співфінансування проєктів регіонального розвитку (321 млн грн); порушення правил ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (378 млн грн).

Рахункова палата повідомила про виявлені аудитом ознаки кримінальних правопорушень Офіс Генерального прокурора.

Звіт та рішення за результатами аудиту будуть опубліковані на офіційному вебсайті Рахункової палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати