На засіданні Комітету розглянули законопроєкт №11389 щодо удосконалення регулювання виробництва та обігу харчових доповнювачів. Проєкт закону приводить українське законодавство до вимог відповідної Директиви ЄС та усуває можливість для маніпуляцій, коли ліки продаються під виглядом БАДу.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроєкт про відновлення середньострокового планування для місцевих бюджетів"
Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.
"Останні декілька років спільно з МОЗ працювали над законом, який би врегулював обіг біологічно активних добавок. Призначення БАДів є допоміжним. Тому їхнє регулювання має відрізнятися від обігу ліків. Наразі на ринку фіксуємо десятки випадків, коли медичний препарат реєструється та продається як БАД. Це вводить в оману споживача та несе ризики для здоров’я", - зазначив Голова Комітету Михайло Радуцький.
За його словами, для усунення законодавчих прогалин міністерство розробило законопроєкт №11389. Документ визначає чіткі механізми введення в обіг харчових доповнювачів, а також компонентів, що можуть використовуватися для їхнього виробництва: мінералів, вітамінів, речовин з поживним або фізіологічним ефектом. Їхній перелік та максимально допустимі дози затвердить МОЗ. Проєкт закону посилює відповідальність за виробництво та реалізацію БАДів, які не відповідають вимогам законодавства.
Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді підтримати законопроєкт №11389 у першому читанні.