12 червня 2020, 10:20

Раді рекомендують розширити перелік осіб, на яких поширюється антикорупційне законодавство

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект щодо повноважень керівника держслужби у ДБР рекомендують прийняти за основу".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що члени Комітету з питань антикорупційної політики продовжили розгляд у другому читанні проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства" (№3355-1).

Так, Комітет підтримав пропозицію включити до переліку осіб, які є суб’єктами декларування керівників виконавчих органів та членів наглядової ради державних підприємств і акціонерних товариств у статутному капіталі яких понад 50% часток паїв прямо або опосередковано належать державі. Водночас, було прийнято рішення не відносити до суб’єктів декларування керівників структурних підрозділів акціонерних товариств.

Також була підтримана правка, якою вносяться зміни до Закону "Про доступ до публічної інформації", згідно з якими має оприлюднюватись інформація про виплати, які отримує від держави іноземний працівник на посаді члена виконавчого органу акціонерного товариства або державного підприємства.

Комітет підтримав поправку, якою законодавчо закріплюється норма, що здійснення валютообмінних операцій із власними коштами і коштами родичів не має відображатися у декларації, а також такі операції не підпадають під додаткові заходи фінансового контролю.

Ряд поправок були відхилені членами Комітету у зв’язку із відхиленням раніше розглянутих поправок, а також недоцільністю подальшого розширення переліку осіб, які займають відповідальне і особливо відповідальне становище.

Дискусію народних депутатів викликали запропоновані норми, які стосуються отримання інформації про відвідувачів Офісу Президента України, склад учасників, стенограми та рішення проведених зустрічей.

Також народні депутати прийняли рішення доповнити законопроект ще одним пунктом, яким віднести до суб’єктів декларування членів Національного агентства кваліфікацій.

Згідно з врахованими Комітетом правками, особа, яку вперше віднесено до суб’єктів декларування даним Законом, має продавати річну декларацію у загально встановлені терміни, але за період з дати вступу даного Закону у дію до 31 грудня звітного року. Як зазначалося під час засідання, таке рішення врегульовує питання неприпустимості зворотної дії закону у часі.

Члени Комітету також уточнили терміни набуття чинності законопроекту для нових суб’єктів декларування.

Таким чином Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати проект Закону №3355-1 у другому читанні та в цілому як Закон у редакції, запропонованій Комітетом у порівняльній до другого читання.

Нагадаємо, Раді пропонують уточнити визначення лізингової операції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати