10 вересня 2020, 17:10

Раді пропонують збільшити штрафи за порушення правил поводження із тваринами

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3797 від 06.07.2020 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також:  "ВРУ пропонують розширити коло осіб, які мають право оскаржувати постанови по справах про адмінправопорушення".

В пояснювальній записці зазначається, що законопроект має на меті створення ефективного механізму для притягнення власника до відповідальності за недбале або жорстоке поводження з домашньою твариною або дикою твариною, яка утримується у неволі, за порушення правил утримання таких тварин, неналежне переміщення таких тварин, не створення належних умов щодо утримання тварин, неналежне поводження з ними.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стосуються поводження та утримання домашніх та диких тварин.

Серед важливих завдань законопроекту - уточнення складу правопорушення та збільшення покарання за незаконне вивезення та ввезення в Україну об’єктів тваринного та рослинного світу, порушення порядку придбання та їх збуту, а також за порушення правил утримання чи переміщення диких тварин, що утримуються у неволі або в напіввільних умовах, введення обмежень щодо утримання небезпечних диких тварин окремими особами.

Також законопроектом уточнюється склад правопорушення та збільшується відповідальність за порушення правил утримання домашніх тварин, зокрема щодо не ідентифікованих та/або не зареєстрованих тварин.

Проект передбачає поступове запровадження відповідальності щодо правопорушень, пов’язаних з не ідентифікацію та/або не реєстрацією, для яких передбачений перехідний період у три роки для того, щоб була можливість запровадити ефективну систему ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин.

Нагадаємо, Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за вандалізм.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати