У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4319 від 05.11.2020 "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України)".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Штрафи за перебування у громадських місцях без маски: прийнято закон".
Як зазначається у поянювальній записці, метою пропонованого проєкту Закону є додаткове унормування порядку розгляду справ КСУ, що забезпечить більш зважений підхід Суду до вирішення справ, які згідно із Законом України "Про Конституційний Суд України" розглядаються Великою палатою і Сенатами КСУ.
Зазаначається, що оскільки саме Велика палата КСУ розглядає найбільш важливі справи, які підпадають під юрисдикцію КСУ, то законопроєктом пропонується деталізувати порядок її діяльності з метою забезпечення належного, всебічного і об’єктивного розгляду таких справ. Зокрема, передбачається встановити у Законі, що для ухвалення рішень і висновків Великою палатою КСУ вимагається щонайменше 12 голосів суддів КСУ (що складає 2/3 від конституційного складу КСУ) замість 10 голосів (як це передбачено законом зараз).
Законопроєктом пропонується уточнити також і положення частини одинадцятої статті 67 Закону шляхом запровадження вимоги ухвалення Сенатом рішення у разі, якщо за нього проголосують шість суддів Конституційного Суду, які входять до складу Сенату, що також складає 2/3 від складу кожного з двох передбачених Законом Сенатів. При цьому пропонується доповнити статтю 67 новою частиною дванадцятою, яка передбачає можливість залучення до Сенату суддів з іншого Сенату, що дозволить забезпечити розгляд справи більш ефективно у разі, якщо у Суді наявні вакантні посади суддів КСУ.
Законопроєктом також пропонуються зміни які передбачають, що Регламент КСУ затверджується законом, що дозволить Верховній Раді України врегулювати діяльність Суду і процедуру розгляду ним справ у спосіб, який буде забезпечувати реальну реалізацію принципів гласності, відкритості, повного і всебічного розгляду справ, які складають основні засади діяльності Суду згідно зі статтею 2 Закону.
Нагадаємо, ВС визнав норми Регламенту ВРП законними.