11 липня 2020, 12:22

Раді пропонують ввести можливість стажування без працевлаштування у ФОП

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3812 від 08.07.2020 Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" щодо стимулювання створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти проект постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні".

Зазначається, що законопроект розроблено з метою сприяння створенню нових робочих суб'єктами малого підприємництва, захисту прав платників податків, врегулювання сфери трудових відносин у секторі малого та середнього бізнесу.

Так, проектом запропоновано закріпити офіційне поняття стажування на суб'єктах малого підприємництва.

Щодо механізмів спрощення - запропоновано:

- ввести можливість оформлення на стажування осіб на підставі внутрішнього наказу такого роботодавця, без необхідності подання повідомлення до контролюючих органів на підставі вимоги, встановленої частиною 3 статті 24 КЗпП;

- звільнити від обов’язку сплати ЄСВ за найманих осіб на період стажування;

- звільнити від обов’язку внесення запису до трудової книжки особи, що проходить стажування;

- введено обов’язок для роботодавця – в разі успішного закінчення стажування офіційно працевлаштувати особу, що пройшла стажування, в разі неуспішного проходження стажування – видати довідку з обґрунтуванням підстав для відмови у працевлаштуванні.

Таким чином, прийняття зазначеного Закону сприятиме створенню нових робочих місць, стимулюватиме сплачувати податки із заробітної плати працевлаштованих осіб суб'єктами малого підприємництва та, як наслідок, виведення із тіні фонду доходів таких осіб.

Нагадаємо, Комітет ВРУ рекомендує ухвалити законопроект щодо передачі корпоративних прав в управління.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати