11 березня 2021, 12:21

Раді пропонують уточнити вимоги до розташування залів азартних ігор відносно закладів освіти

До Верховної Ради України подано законопроєкт, метою якого є сприяння боротьбі з ігровою залежністю серед молоді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Великобританія змінює положення закону про азартні ігри"

Обрунтування необхідності прийняття законопроєкту

Статтею 4 Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» зазначено, що метою державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор є, зокрема, створення умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з їх організацією та проведенням. До таких ризиків відноситься ризик виникнення важкого захворювання– лудоманії (ігрової залежності), насамперед серед молоді. З огляду на зазначене, виникає необхідність на законодавчому рівні уточнити (посилити) вимоги до розташування залів гральних автоматів та букмекерських пунктів, що забезпечить сприяння боротьбі з таким захворюванням.

Положення проєкту Закону

Законопроєктом № 5207 від 05.03.2021 пропонується внести зміни до Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» № 768-IX від 14 липня 2020 року для уточнення на законодавчому рівні вимог до розташування залів гральних автоматів та букмекерських пунктів, що забезпечить сприяння боротьбі з ігровою залежністю серед молоді, а також усунення суперечності при формуванні складу Уповноваженого органу.

Отже, проєктом пропонується:

  • уточнити зобов’язання банку щодо обмежень стосовно осіб, які провадять діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в мережі Інтернет з порушенням вимог Закону;
  • уточнити вимоги до розташування залів гральних автоматів та букмекерських пунктів відносно приміщень закладів освіти;
  • виключити пункт Закону, відповідно до якого Голова та члени Уповноваженого органу призначаються на посади та звільняються з посад Кабінетом Міністрів України;
  • також пропонується надання можливості внесення до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, інформацію про осіб, які внесені до аналогічних реєстрів інших держав.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати