22 травня 2021, 9:12

Раді пропонують скасувати граничний розмір орендної плати

На розгляд народним депутатам України подано законопроект щодо внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України у частині скасування граничного розміру орендної плати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як оскаржити рішення податкової, з яким не згодний платник податків"

У чому полягає необхідність прийняття проекту Закону?

Верховною Радою України прийнято Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким пункт 288.5 статті 288 Податкового кодексу України викладено у новій редакції, яка передбачає, що розмір та умови внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлюються у договорі між орендодавцем (власником) та орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків такої оцінки розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру орендної плати, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Автори проекту Закону переконані, що встановлена чинним законодавством гранична межа у 12 відсотків негативно впливає на надходження до місцевих бюджетів.

Виключення з Податкового кодексу України норми, відповідно до якої встановлюється гранична межа максимального розміру орендної плати, може стати приводом для ініціювання орендодавцями перегляду деяких умов договорів оренди земельних ділянок державної та комунальної власності, а саме розміру орендної плати як такого, що не відповідає чинному законодавству. Зазначене призведе до додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Що передбачає законопроект?

Проект Закону підготовлено з метою виключення норми у Податковому кодексі України, яка передбачає, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності не може бути більшим 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Підпункт 288.5.3 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України – є похідним від підпункту 288.5.3 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України, а тому має бути виключений з метою юридичної визначеності.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати