15 січня 2021, 16:55

Раді пропонують посилити відповідальність за невиплату заробітної плати, стипендії чи пенсії

На розгляд Верховній Раді України був поданий законопроєкт № 4589 від 14.01.2021 про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до статусу та повноважень старост: подано законопроєкт".

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 175 Кримінального кодексу України шляхом виключення частини третьої цієї статті, що з одного боку повністю унеможливить уникнення покарання керівників підприємств, установ або організацій за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат, а з іншого боку – щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат: збільшити суму штрафів в 3 рази та встановити покарання у вигляді штрафу від півтори тисячі (22 500,00 грн.) до трьох тисяч (51 000,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ч.1 ст. 175 КК); (ч.2 ст. 175 КК): карається штрафом від трьох тисяч (51 000,00 грн.) до п’яти  тисяч (85000,00 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

На думку авторів проєкту закону, прийняття зазначених змін виключить можливість уникнення покарання винних у безпідставній невиплаті або несвоєчасній виплаті заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат, сприятиме відновленню соціальної справедливості та забезпеченню прав працюючих громадян, студентів, пенсіонерів на достойний рівень життя.

Нагадаємо, в Україні хочуть зобов’язати місцеві ради, парламент та комітети транслювати свої засідання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати