13 травня 2021, 18:46

Раді пропонують підтримати криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правоохоронної діяльності 12 травня розглянув проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (№ 5420), внесений Президентом України як невідкладний.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За невиконання вимог екологічного інспектора буде передбачена кримінальна відповідальність"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроектом пропонується доповнити ККУ трьома складами злочину, пов’язаними з контрабандою: контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів і недостовірні відомості, внесені до декларації товарів. Наразі дані злочини віднесені до адміністративних порушень.

Водночас, покарання, жорсткіше ніж штраф, пропонується застосовувати лише у випадках, якщо є окремі кваліфікуючі обставини - злочин скоєно службовою особою, за попередньою змовою, групою осіб або організованою злочинною організацією.

Проте пропонується звільняти особу, яка вчинила діяння, що призвели до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів у значних, великих та особливо великих розмірах від кримінальної відповідальності, якщо така особа до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила подвійний розмір несплаченого митного платежу.

Пропонованими змінами до КПК, пропонується такі злочини віднести до підслідності органів Державної фіскальної служби.

Профільний підкомітет підтримав пропоновані зміни, зауваживши, що санкції, закладені у законопроекті, можуть бути скориговані під час підготовки до другого читання.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5420 у першому читанні за основу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати