11 березня 2021, 12:44

За невиконання вимог екологічного інспектора буде передбачена кримінальна відповідальність

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт щодо криміналізації відповідальності за невиконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Держекоінспекції закуплять нагрудні камери, щоб фіксувати хід перевірок"

Чому виникла необхідність розробки законопроєкту?

У пояснювальні записці йдеться про те, що у деяких випадках представники Державної екологічної інспекції України та її обласних структур не можуть потрапити на перевірку до деяких підприємств-забруднювачів навколишнього середовища –їм відмовляють у доступі. Причина елементарна: наразі за такі діяння законодавством передбачені мізерні штрафи: від 255 до 765 гривень. Штрафні санкції настільки низькі, що не виконують своєї стримуючої функції. Будь-якому суб’єкту господарської діяльності простіше та вигідніше з фінансової точки зору заплатити штраф за недопуск на підприємство посадових осіб контролюючих органів, аніж витрачати кошти на будівництво та модернізацію фільтрувального обладнання на виробництві. Збільшення розміру штрафів створить додаткові корупційні ризики і навряд чи призведе до суттєвого покращення ситуації. Очевидним є те, що для вирішення проблеми варто вдатися до більш радикальних кроків.

Що пропонує проєкт Закону?

Проєктом Закону № 5204 від 04.03.2021 пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та  криміналізувати відповідальність за невиконання законних розпоряджень чи приписів, інших законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища.

Автори проєкту переконані, що штрафи, навіть дуже значні, – це ніщо в порівнянні із ризиком потрапити до в’язниці. Тому такі радикальні кроки дозволять посилити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог природоохоронного законодавства та підвищить ефективність здійснення державного контролю у сфері охорони довкілля.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати