06 липня 2023, 13:19

Рада суддів України оприлюднила заяву щодо події в Шевченківському районному суді міста Києва

Пресслужба РСУ

5 липня в Шевченківському районному судді міста Києва сталася трагічна подія, коли обвинувачуваний намагався захопити в заручники конвоїрів, поранив двох спецпризначенців й у підсумку здійснив самопідрив, у результаті якого загинув у приміщенні суду. Про це повідомила пресслужба РСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховний Суд і поліграф: частина суддів хоче скликати Пленум".

"Ми знаємо, що до таких дій вдався Ігор Гуменюк, який звинувачувався у терористичному акті майже 8-річної давнини, події якого відбулися під Верховною Радою України 31 серпня 2015 року. Тоді загинуло четверо нацгвардійців, а ще 65 військовослужбовців отримали вогнепальні поранення й тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Відтак, через місяць буде 8 років як підсудний очікував на справедливий і законний вирок. Так само його очікували й потерпілі. Але вироку не відбулося, як не відбулося і завершення ретельного розслідування всіх обставин кримінального провадження, в якому оцінку діяльності органів досудового розслідування мав би надати суд"– ідеться в повідомленні.

Рада суддів України заявила, що випадок у Шевченківському районному суді міста Києва "викрив суттєві проблеми, що присутні у процедурних питаннях Кримінального процесуального кодексу України. Вони стосуються як недосконалості самого КПК з огляду на можливості зловживання сторонами своїми процесуальними правами, так формалізовану участь в процесах, що передбачають довічне ув’язнення, присяжних. Саме через вибуття з процесу одного присяжного напередодні стадії судових дебатів слухання по справі розпочалися спочатку".

На думку РСУ, вдосконалення й посилення потребують, зокрема, механізми конвоювання підсудних та система охорони в судах: "Особливо в тих судах, які розглядають складні, резонансні, соціально-значимі кримінальні справи. Більшість таких судів, на відміну від Шевченківського районного суду, не обладнані залами судових засідань у достатній кількості, належними приміщеннями для утримання підсудних тощо. Про належне матеріально-технічне забезпечення більшості таких судів говорити, на жаль, не доводиться".

Як зазначається, РСУ ініціює вивчення стану розгляду справ у судах, де обвинувачувані (підсудні) тримаються під вартою понад п’ять років, аби в майбутньому не допустити та запобігти подібному розвитку подій. Буде зібрана не лише інформація про кількість таких справ та причини їх тривалого розгляду, а й інформація про стан матеріально-технічного забезпечення цих судів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати