30 березня 2021, 17:29

Рада розблокувала велику приватизацію та визначила об’єкти, що такій не підлягають

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Прийнято Закон, що відновлює проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації. Також прийнято за основу проект Закону № 4020, яким пропонується затвердити перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як ініціювати приватизацію: роз'яснення ФДМУ"

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Верховна Рада України прийняла Закон, що спрямований на забезпечення проведення низки підготовчих, організаційних заходів та заходів, які передують проведенню безпосереднього продажу об’єктів великої приватизації на аукціонах, та проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації.

Законом виключено із розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» пункт 72, відповідно до якого «тимчасово, на період встановлення карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться».

До об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації законопроект відносить:

  • акціонерні товариства, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою, ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації, згідно з додатком 1 ( серед таких: АТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», АТ «Українська залізниця», АТ «Укрпошта»)
  • господарські товариства та об’єднання, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державні комерційні та казенні підприємства, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 2 (ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Національна енергетична компанія «Укренерго», ТОВ «Оператор газотранспортної системи України»)
  • об'єкти культури та спорту, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 3 (ДП «Національний цирк України», ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка», Національна філармонія України, Національний комплекс «Експоцентр України», ДП «Національний спортивний комплекс «Олімпійський»)
  • державні підприємства, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, згідно з додатком 4 (ДП «Антонов»)
  • об’єкти лісового господарства, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 5 (Шацький національний природний парк).

Проектом пропонується внести зміни, згідно з якими протягом 3 років забороняється звертати стягнення на об’єкти нерухомого майна та інші основні засоби виробництва, які були включені до переліків об’єктів права держвласності, що не підлягають приватизації, крім інших випадків, що належать працівнику у зв’язку із трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Такі зміни пропонується внести до п. 3 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати