23 квітня 2024, 14:23

Рада проголосувала за звільнення 7 членів Рахункової палати (оновлено)

Верховна Рада звільнила 7 членів Рахункової палати. Про це повідомили народні депутати України Ярослав Железняк та Ірина Геращенко. Відповідне рішення підтримали 264 народних депутата. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кулеба: Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною"

Народна депутатка Ірина Геращенко зазначила, що тепер в Рахунковій залишається тільки 5 повноправних членів, а для прийняття будь якого рішення потрібно склад не менше, аніж 2/3 від повного складу, який складає 13 осіб.

"Отже, тепер Рахункова не має кворуму і не зможе прийняти жодне рішення. Фактично її роботу буде заблоковано. Її робота паралізована!", - наголосила депутатка.

Коментар Рахункової палати щодо кадрових змін

23 квітня Верховна Рада України звільнила сімох членів Рахункової палати, строк шестирічних повноважень яких закінчився у березні 2024 року: це Віктор Богун, Андрій Дідик, Василь Невідомий, Ірина Іванова, Цезар Огонь, Ігор Яремчук та Андрій Майснер. 

Відтак надалі Рахункова палата працюватиме у такому складі: Голова – Ольга Піщанська, заступник Голови Рахункової палати – Сергій Ключка, члени – Кирило Клименко, Геннадій Пліс та Єлизавета Пушко-Цибуляк. 

Довідково:

У відповідності до статті 25 Закону України «Про Рахункову палату» основною організаційною формою діяльності Рахункової палати є засідання Рахункової палати проведення яких забезпечуватиметься з урахуванням пункту 4¹Розділу  VІІІ Прикінцевих та перехідних положень згаданого Закону. Згідно з цим пунктом, до призначення Верховною Радою України складу Рахункової палати, встановленого частиною першою статті 17 Закону, засідання Рахункової палати є правомочним у разі присутності на ньому не менш як двох третин від фактично призначеної Верховною Радою України кількості членів Рахункової палати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати