23 квітня 2024, 12:20

Кулеба: Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною

Міністр закордонних справ України прокоментував новини про призупинення надання консульських послуг військовозобов'язаним українцям за кордоном.

Читайте також: "Агенція оборонних закупівель" придбала 4000 дронів для ЗСУ"

За його словами, невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності.

"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна. Крім того, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною", - наголосив міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати