03 червня 2020, 13:18

Рада прийняла законопроекти щодо використання світлоповертальних елементів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону №2694 від 27.12.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підвищення штрафів за порушення ПДР пішоходами: Рада підтримала законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про дорожній рух", якими віднести до обов’язків пішоходів використання в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості світлоповертальних елементів (стрічка, жилет, наклейка).

За порушення цього обов’язку в ст. 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити покарання у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Також ВРУ прийняла за основу Проект Закону №2696 від 27.12.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів учасниками дорожнього руху". Законопроектом пропонується:

- зобов’язати учасників дорожнього руху користуватися у темний час доби чи в умовах недостатньої видимості спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами або носити одяг, який має світлоповертальні елементи;

- запровадити відповідальність за порушення правил користування спеціальними жилетами із світлоповертальними елементами (накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн));

- посилити відповідальність за порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки, мотошоломами з трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 51 до 510 грн);

- віднести до обов’язків посадових осіб, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів забезпечувати працівників, які виконують такі роботи, спеціальними жилетами зі світлоповертальними елементами.

Читайте також: "Рада прийняла законопроект, що дозволить українцям змінювати по батькові".

Відповідні зміни пропонується внести до Закону України "Про дорожній рух" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати