13 травня 2020, 18:04

Рада прийняла закон про зміни щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон №2654 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину: Рада прийняла за основу законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, посилено кримінальну та адміністративну відповідальність осіб за пошкодження, руйнування складових телекомунікаційної мережі. Законом для цього внесено відповідні зміни до ст. 360 Кримінального кодексу України та ст. 147 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, змінами ст. 147 "Порушення правил охорони телекомунікаційних мереж" Кодексу України про адміністративні правопорушення викладено в редакції, згідно з якою: "Порушення правил охорони телекомунікаційних мереж або пошкодження телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

Законом ст. 360 "Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі" Кримінального кодексу викладено в такій редакції: "1. Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі чи технічних засобів телекомунікації, чи споруд електрозв’язку, що входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг, - караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до ста двадцяти годин, або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, - караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Приміткою у цій статті майнова шкода визнається заподіяною у великому розмірі, якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками у цій статті вважаються дії, що спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг на критично важливі об’єкти інфраструктури".

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про зміни щодо відрядження суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати