13 квітня 2021, 19:41

Рада прийняла ряд законів у сфері реструктуризації кредитів в іноземній валюті

Пресслужба ВРУ

Радою були прийняті закони № 447543984399 щодо  реструктуризації кредитів в іноземній валюті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада підтримала впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ. 

Закон 4475 спрямований на захист позичальників (фізичних осіб), які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців шляхом:

  • проведення обов’язкової реструктуризації боргів на підставі закону (а не на підставі договору про реструктуризацію), умови реструктуризації визначити законом (а не договором);
  •  за наслідками реструктуризації перерахувати усі грошові зобов’язання у гривні (без прив’язки до іноземної валюти) за офіційним курсом, встановленим Національним банком України на день реструктуризації;
  • списати неустойку (штрафи, пеню), а сплачену до проведення реструктуризації неустойку зарахувати на погашення «тіла» кредиту та процентів за користування кредитом.

Законом № 4398 передбачено, що Фонд гарантування вкладів зобов’язаний не пізніше ніж за 30 календарних днів до публікації оголошення про відкриті торги запропонувати позичальнику погасити заборгованість за сумою не меншою від оціночної вартості активу шляхом направлення повідомлення на адресу позичальника зазначену у кредитному договорі або шляхом оприлюднення інформації про майно (активи), що продаються, у друкованих засобах масової інформації, визначених виконавчою дирекцією Фонду, на веб-сайті банку та офіційному веб-сайті Фонду.

А закон № 4399 вносить зміни до Податкового кодексу України задля збалансування оподаткування громадян, які постраждали внаслідок отриманих позик під заставу житла у період стрімких валютних коливань.

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * позика компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. у доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою 3%, і ми можемо надати позику будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати