02 грудня 2022, 14:02

Рада посилила відповідальність за порушення авторського права та суміжних прав

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України підтримала 285 голосами в цілому законопроєкт №5643, який посилює відповідальність за порушення авторського права та суміжних прав. Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Аксіоми авторського права: лайфхак для авторів та осіб, які використовують твори".

За словами народного депутата, голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергія Іонушаса, документ є сателітним до основного законопроєкту №5552-1, який також виносився на голосування.

"З одного боку, ми посилюємо адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення авторського права та суміжних прав. З іншого боку, прибирається так званий "рудимент" – це відповідальність за незастосування марок на примірниках твору. Зараз більшість об’єктів інтелектуальної власності не продаються на дисках, тому ця відповідальність прибирається", – розповів він.

Депутат зазначив, що законопроєкт є євроінтеграційним. Документ передбачає не лише адміністративну відповідальність, а й кримінальну – в разі умисного порушення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати