Рада прийняла закон, який посилює відповідальність за керування транспортними засобами чи скоєння ДТП у стані алко- чи наркосп’яніння.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію», якими:
- посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
- змінено механізм притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, скасувавши нарахування штрафних балів;
- поліцейським дозволено використовувати технічні засоби відеозапису з обов’язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адміністративне правопорушення тощо.
Закон передбачає збільшення штрафів за низку адміністративних правопорушень:
- За перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50км/год – з 510 грн до 1700 грн.
- За залишення місця ДТП, з 255 грн до 3400 грн, а також передбачено можливість позбавлення права кермувати авто на строк до 1 до 2 років
За водіння у нетверезому стані штрафуватимуть на 17 000 грн та позбавлятимуть водійських прав на рік, За повторне порушення протягом року — 34 тисячі грн з позбавленням прав на три роки. Якщо водій порушить втретє — штраф 51 тисяча грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.
Що чекатиме водія, який спричинив ДТП та керував авто в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння?
- у разі завдання потерпілому тілесного ушкодження середньої тяжкості - позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.
- у разі завдання тяжкого тілесого ушкодження - позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.
- у разі смерті потерпілого - позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.
- у разі загибелі кількох осіб - позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.
Проект Закону зареєстровано за №2695.