16 вересня 2020, 14:10

Відповідальність для водіїв у разі порушення ПДР посилять

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону 3743 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Природній газ можуть дозволити закупляти на товарній біржі: прийнято за основу законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачається законодавчо закріпити можливість фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі, та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті щодо стягнення у судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

Як зазначається, проектом передбачається підвищити відповідальність автомобільних перевізників за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм.

Законопроектом також пропонується запровадити відповідальність за відмову від габаритно-вагового контролю, яка передбачає, зокрема накладення штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за порушення, допущені при заповненні вантажовідправником товаро-транспортної накладної або інших передбачених законодавством документів на вантаж.

Зокрема, пропонується запровадити адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото і кінозйомки, відеозапису в тому числі зафіксовані в автоматичному режимі.

Змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається встановити відповідальність за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та його територіальних органів, про зупинку транспортного засобу.

Нагадаємо, Рада продовжила мораторій на стягнення житла за іпотекою у валюті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати