31 травня 2023, 12:07

Рада підтримала законопроєкт щодо реалізації права осіб з інвалідністю на працю

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

30 травня Верховна Рада України прийняла за основу євроінтеграційний проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю" (№5344-д), доопрацьований Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів для розгляду в повторному першому читанні. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні стартує програма грантів для малих та середніх жіночих та сімейних підприємств".

Мета даного законопроєкту – забезпечити на належному рівні, з урахуванням досвіду країн ЄС, реалізацію особами з інвалідністю свого права на працю, що гарантується Конституцією України, Конвенцією ООН про права інвалідів, Конвенцією МОП 1983 року "Про професійну реабілітацію та зайнятість інвалідів" №159.

Документом пропонується створити сприятливі умови для працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі шляхом впровадження апробованих в інших країнах підходів до розвитку стимулювальних механізмів для роботодавців, розширення можливостей для осіб з інвалідністю.

Водночас передбачається обов’язковість працевлаштовувати осіб з інвалідністю не лише приватним бізнесом, але й органами державної влади, комунальними установами та організаціями.

Водночас роботодавцю пропонуватимуться альтернативні механізми підтримки людей з інвалідністю (на вибір):

  • працевлаштувати осіб з інвалідністю на спеціально облаштовані робочі місця для них. Складовою процесу працевлаштування є обов’язкове надання (за потреби) соціальних послуг: соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою тощо;
  • сплатити цільовий внесок на підтримку їх працевлаштування до спеціального фонду державного бюджету (кошти якого будуть цільово витрачатися).

Положення законопроєкту також передбачають розширення категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою від держави, наприклад, підприємства захищеного працевлаштування, які матимуть на меті не отримання прибутку, а забезпечення роботою осіб з важкими формами функціональних обмежень. З урахуванням широкомасштабної військової агресії росії проти нашої держави кількість осіб з інвалідністю, в тому числі з-поміж демобілізованих військовослужбовців, щоденно збільшується.

Як зазначається, комітет доопрацює законопроєкт разом із широким колом стейкхолдерів для його подальшого розгляду Верховною Радою України у другому читанні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати