ВРП повинна займатися конкурсними процедурами, які не встигла завершити ВККС, і надати рекомендації тим кандидатам, які чекають на них майже 4 роки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Прийнято за основу проект Закону №4229 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Закону України "Про Вищу раду правосуддя" щодо завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів"
Читайте також: "ВРУ підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти Нікарагуа"
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Законопроект врегульовує тимчасову передачу повноважень ВККС до ВРП стосовно проведення та завершення спецперевірки, оголошення, проведення та визначення результатів конкурсів для кандидатів, які відповідають вимогам абзаців третього та сьомого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
Законопроектом пропонується внести зміни до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року №1402-VIII, доповнити його одним пунктом, відповідно до якого, обумовлюється тимчасова зміна процедури добору на посаду судді для завершення розпочатих раніше процедур.
Проектом також пропонується внести зміни до Закону України «Про Вищу раду правосуддя».
Зазначається, що законопроект передбачає внесення змін до двох законів саме через їх змістовно-логічну пов’язаність.
Коментар
Народний депутат Ярослав Юрчишин на своїй Facebook-сторінці розкритикував дане рішення ВРУ: "Замість того, щоби запустити повноцінну судову реформу і ВККС, яка і має відбирати якісних суддів, влада розв'язує руки ВРП і дає їй можливість призначати лояльних до себе суддів — оголошувати, проводити та визначати результати конкурсів для кандидатів у судді, а також проводити спеціальні перевірки. Це нібито "тимчасові" зміни, але усі ми добре розуміємо, що немає нічого більш постійного, аніж тимчасове".
Він наголосив, що ВРП досить не реформована та отримала негативні відгуки від Венеційської Комісії.