23 листопада 2021, 13:17

Рада директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною

Пресслужба НБУ

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду 22 листопада 2021 року затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною, а також підтримала запит про її продовження до червня 2022 року (включно).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Новий закон для ринку страхування – що зміниться для компаній та споживачів їхніх послуг"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Результатом завершення перегляду стане отримання Україною чергового траншу від Міжнародного валютного фонду обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень (далі – СПЗ), що становить 699 млн дол. США. Продовження виконання програми stand-by дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ (більше 2 млрд дол. США).

У межах поточної програми співпраці України з МВФ за Національним банком закріплене продовження роботи за кількома напрямами, зокрема:

  • посилення незалежності Національного банку України;
  • проведення монетарної політики, спрямованої на досягнення інфляційної цілі 5%;
  • реформування державного банківського сектору та подальше впровадження реформи корпоративного управління;
  • зменшення витрат держави на збанкрутілі банки;
  • зниження рівня непрацюючих кредитів у банківській системі;
  • посилення системи банківського нагляду та регулювання небанківського фінансового сектору тощо.
Довідково

9 червня 2020 року Рада виконавчих директорів МВФ затвердила 18-місячну програму stand-by з метою підтримки макроекономічної та фінансової стабільності в Україні. Фінансування за програмою складає 3,6 млрд СПЗ (близько 5 млрд дол. США).

У 2020 році Україна отримала перший транш за програмою обсягом 1,5 млрд СПЗ (близько 2,1 млрд дол. США).

За підсумками роботи Місії МВФ в Україні в межах завершення першого перегляду програми stand-by протягом 21 вересня – 18 жовтня 2021 року сторонами було досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA). Це дало змогу винести на розгляд Ради виконавчих директорів МВФ питання щодо завершення першого перегляду діючої програми stand-by та продовження термінів її виконання для України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати