Сьогодні, 27 липня, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7588, який дозволить підвищити ефективність управління державними сільськогосподарськими землями.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Повідомлення учасника ТОВ про проведення загальних зборів, - позиція КГС ВС"
Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.
"Відтепер уперше в історії незалежної України держпідприємства через механізм корпоратизації будуть здавати землі в оренду на прозорих онлайн-аукціонах. Це стане додатковим джерелом наповнення держбюджету. Що відбувалося раніше?
Зараз в Україні існує приблизно 700 державних підприємств, установ та організацій, які мають у користуванні понад 700 тис. га державних земель сільськогосподарського призначення. Абсолютна більшість з них самостійно не обробляють землю, оскільки не мають для цього техніки та персоналу.
Проте вони не відмовляються від землі, оскільки часто передають її у тіньову оренду. Така ситуація призводить до того, що державні землі не приносять майже жодної користі для держбюджету", - зауважили у Фонді.
У ФДМУ пояснили, що новий закон запроваджує прозорі механізми, котрі унеможливлюють ці зловживання та забезпечать нові надходження до держбюджету. Він дозволить офіційно здавати державні сільгоспземлі в оренду на відкритих онлайн-аукціонах.
Законом передбачено, що перші аукціони на здобуття права оренди будуть проведені на початку 2024 року. Під час першого етапу реформи буде передано в оренду понад 300 тис. га. Завдяки цьому підприємці зможуть отримати в оренду на середньостроковий період сформовані цілісні земельні масиви.