20 березня 2021, 13:28

Протягом 2017–2020 років державний бюджет недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати – Рахункова палата

Прес-служба Рахункової палати

Через неякісне прогнозування протягом 2017–2020 років державний бюджет недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування державним майном.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держбюджет недоотримав понад 66 млрд грн платежів, підконтрольних митниці та податковій"

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Зокрема, аудит ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до державного бюджету орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном встановив, що Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна та уповноважені органи управління об’єктами державної власності не забезпечили ухвалення своєчасних та дієвих організаційних рішень, пов’язаних з передачею в оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна державних підприємств, їх ефективного використання та підтримку в належному стані, стабільності і збільшення надходжень до державного бюджету орендної плати.

Зокрема, виявлено перевиконання і не виконання планових показників надходжень орендної плати до державного бюджету. Протягом 2017-2020 років до державного бюджету надійшло лише 5,4 млрд грн при плані затвердженому у бюджетах на ці роки 7,9 млрд грн. Так, у 2017 і 2020 роках ці показники не виконано (66% та 33,7% відповідно), а у 2018 і 2019 роках (144,6% та 129,6% відповідно) – перевиконано.

Аудитори встановили, що планові показники надходжень орендної плати визначалися Мінфіном лише на підставі прогнозів Фонду держмайна або фактичних надходжень за попередній рік. При цьому не враховувався індекс інфляції та не включалися платежі за новими договорами оренди.

Крім того, під час карантину Кабінет Міністрів України запровадив знижки або звільнення від сплати орендної плати за користування державним майном для певних категорій орендарів.

Уряд також не забезпечив своєчасне затвердження Порядку передачі майна в оренду та примірних договорів оренди державного майна. Тому з 1 лютого до вересня 2020 року передача державного майна в оренду фактично не здійснювалась. Через це кількість укладених у 2020 році договорів оренди зменшилася. В результаті державний бюджет недоотримав щонайменше 409 млн грн.

Також, через неналежну взаємодію ФДМУ з уповноваженими на управління держмайном органами перевищувались терміни надання висновків щодо умов договору оренди (замість 15 днів від 22 днів і до 7 місяців), а в окремих випадках взагалі не надавалися. У результаті державний бюджет недоотримав щонайменше 800 тис. грн орендної плати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати