16 лютого 2021, 10:50

Протистояння між приватними виконавцями і Мін’юстом загострюється

У чому проблема


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


8 лютого ц.р. на офіційній сторінці Мін’юсту у Facebook з’явилася інформація про те, що Павла Говорова було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді припинення діяльності за систематичне порушення законодавства. Подання Мін’юсту щодо притягнення пана Говорова до дисциплінарної відповідальності базувалося на скарзі боржника. Проблема в тому, що боржник заявляє, що він не скаржився, цього документа не бачив і тим паче не підписував. Приватний виконавець Говоров рішуче не погоджується з таким рішенням дисциплінарної комісії при Мін’юсті, вважає цю справу сфабрикованою і збирається відстоювати свої права у суді.

20210215_144318

15 лютого Асоціація приватних виконавців України вирішила провести прес-конференцію, щоб висвітлити основні аспекти цієї гучної справи і попросити правничу спільноту підтримати їх в протистоянні з Мін’юстом.

Позиція АПВУ

На думку заступника голови Асоціації приватних виконавців України Анатолія Телявського, Мін’юст бачить в Асоціації конкурентів, тому використовує дисциплінарну відповідальність як важіль впливу. Спільнота приватних виконавців стурбована різким зростанням кількості притягнень приватних виконавців до відповідальності, а також відсутністю мотивувальної частини рішень дисциплінарної комісії при Міністерстві.

За часів нинішньої команди Мін’юсту під проводом Дениса Малюськи і його заступника Андрія Гайченка проведено 29 засідань дисциплінарної комісії, на яких приватні виконавці отримали 69 покарань, 31 з яких суворі — зупинення або припинення діяльності. Для порівняння, попереднім складом дисциплінарної комісії майже за 2 роки було проведено лише 19 засідань, за підсумками яких була припинена діяльність 3 приватних виконавців і ще декількох тимчасово зупинена. Цифри вказують на зростання кількості покарань від Міністерства у 12 разів.

«Це все відбувається при тому, що ми, приватні виконавці, забезпечуємо левову частку виконання судових рішень у країні і не беремо за це ані копійки з державного бюджету. За офіційними показниками, один приватний виконавець показує майже у 6 разів вищу результативність, ніж його колега на державній службі. Зовсім не такого ставлення до себе з боку регулятора очікувала спільнота приватних виконавців, коли у 2019 р. до посад приходила команда міністра Дениса Малюськи і його заступника Андрія Гайченка», — прокоментував ситуацію Анатолій Телявський.

«Дисциплінарна комісія стала каральним органом для приватних виконавців в Україні. Позиція приватних виконавців: контроль за діями приватних виконавців має покладатися виключно на суди. Міністерство намагається перетягнути на себе роботу судової влади. Нам вкрай необхідно починати конструктивний діалог для розв’язання проблеми невиконання судових рішень та реформування сфери примусового виконання. Говорити про готовність Мін’юсту йти нам назустріч можна буде лише тоді, коли регулятор змінить підходи до поточної дисциплінарної практики щодо приватних виконавців. Асоціація вже повідомила про поточну ситуацію керівництво держави і представників міжнародних донорів в Україні», — резюмував голова Асоціації приватних виконавців України Віталій Чепурний.

За словами Олексія Соломка, члена дисциплінарної комісії при Мін’юсті по квоті від АПВУ, на сьогоднішній день в Україні склалася катастрофічна ситуація з виконанням судових рішень — виконується не більше 1,5% судових рішень, а загальна сума стягнень сягає 1 трлн грн. Приватні виконавці працюють в Україні з 2017 р. і покликані поліпшити ситуацію. Розширення їх повноважень і захист їх діяльності передбачені чинним планом реформування системи примусового виконання рішень, затвердженим Кабінетом міністрів. Цю реформу підтримують закордонні партнери України, вказуючи на необхідність зрівняння повноважень державних та приватних виконавців. Дії Міністерства, на думку Асоціації приватних виконавців України, вже фактично призвели до зриву виконання меморандуму про надання Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги з боку ЄС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати