У Києві відбулася прес-конференція на тему: "Справа суддів Окружного адмінсуду Києва: про що не говорить Генпрокуратура й що вимагає закон?". Як зазначили на заході, стало відомо, що Генеральна прокуратура України заявила, що Шевченківський районний суд заборонив подальше розслідування справи суддів ОАСК. Відтепер слідчі будуть позбавлені можливості проводити будь-які слідчі дії, в т.ч. допити і заплановану фоноскопічну експертизу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Адвокати проти прокурорів в процесі про невідсторонення Павла Вовка з посади судді ОАСК: коментарі обох сторін".
Як повідомив адвокат суддів ОАСК Андрій Заєць, справа ОАСК є ще одним підтвердженням "некомпетентності органів прокуратури". "На сьогоднішній день, як стверджують органи прокуратури, у них було недостатньо часу на проведення однієї чи декількох експертиз. Крім цього, з'явилася потреба допитати 72 особи, яких не було необхідності допитувати. Водночас слідча група і група прокурорів у сумарній кількості становить 30-35 осіб. Чому було недостатньо три місяці для проведення слідчих дій - незрозуміло", - зазначив він.
За словами адвоката, останні негласні розшукові дії по справі завершили проводити ще у травні 2019 р., тому по факту справа "розслідується не три місяці, а півроку".
Щодо неможливості встановлення істини у справі
"У ГПУ заявили, що не встигли провести експертизу так званих "записів", які оприднили у НАБУ. Проте експертиза проводиться не місяць - для цього достатньо декількох тижнів. Якщо у цьому кримінальному провадженні сторона обвинувачення не провела ці експертизи, то за весь цей час, за заявами сторони захисту, були порушені кримінальні провадження, в яких все-таки були проведені ці експертизи. При цьому було встановлено наявність монтажу діалогів на оприлюднених записах Генерального прокурора, - розповів пан Заєць. - Також було встановлено відсутність втручання в електронну систему розподілу справ в ОАСК саме за період, що стосується Майдану. Встановлено одну ознаку втручання в базу електронного розподілу справ судді - саме 26 липня 2019 р., коли роботу суду було заблоковано і проводився обшук працівниками НАБУ спільно зі слідчими Управління спецрозслідувань ГПУ".
За словами адвоката, справ "уособлює збірку процесуальних порушень і некомпетентності працівників органів прокуратури". Так, на сьогоднішній день стало відомо, що працівники прокуратури почали зупиняти досудове розслідування у цій справі на підставі проведення міжнародного співробітництва в Королівстві Іспанія. "Що це за співробітництво, що це за підстава для зупинення в останній день - незрозуміло. За самим сроком подання цього клопотання працівниками прокуратури - воно було подано за останні 5 днів до закінчення строку досудового розслідування. Чому так було зроблено? Незрозуміло", - повідомив Андрій Заєць.
На його думку, на сьогоднішній день звинувачувати суд неможливо. "Ці умови були штучно створені працівниками прокуратури. На сьогоднішній день викривлювати обставини щодо того, що досудове розслідування проводити неможливо, тому що суд не продовжив строки. Напередодні наші судові засідання переносилися на підставі того, що працівники прокуратури подали клопотання, що у них проводиться письмовий іспит, тому засідання перенесли на наступний день. У даній справі практичний іспит вони не пройшли, тмоу що суд заняв сторону не захисту і не обвинувачення, а правову сторону, визначивши у своїй ухвалі та надавши аналіз норм КПК України, і надав варіант правильної поведінки, яку повинна була здійснювати сторона обвинувачення, - суд не був уповноважений розглялати це клопотання. На підставі цього він і відмовив", - розповів пан Заєць.
Крім цього, він зазначив, що, відповідно до законодавства, прокуратура не зобов'язана закривати цю справу: "У них є 2 варіанти: закрити цю справу або направити все-таки справу з обвинувальним актом в суд".
Читайте також:
Обшуки в ОАСК: що нового (ОНОВЛЕНО)
ВРП відмовилася відсторонити Павла Вовка з посади судді ОАСК