Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт №1048 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів". "За" ухвалення відповідного рішення проголосували 270 народних депутатів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні удосконалили порядок ліцензування господарської діяльності".
Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Основна мета законопроєкту - запровадження в Україні дієвого інституту авторизованого економічного оператора (АЕО) аналогічного тому, що функціонує в ЄС, та виконання Україною зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію.
У чому суть?
Відповідно до ст. 84 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання поступово адаптувати національне митне законодавство до митного законодавства ЄС. Це передбачає, зокрема, і запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора. Суть програми АЕО полягає у встановленні довірчих відносин бізнесу і митниці.
Схвалений законопроєкт запроваджує дієвий механізм інституту АЕО в Україні аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, що передбачено ст. 80 Угоди про асоціацію. Майбутнє визнання статусу АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих "безпечних" ланцюгів постачання товарів; надасть суттєві спрощення при здійсненні митних формальностей для відповідального бізнесу; підвищить їхню конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках.
Чому важливий законопроєкт про запровадження АЕО?
Як зазначається, АЕО - це нові, справедливі і прозорі правила взаємодії бізнесу з митницею. Тому ухвалений законопроєкт розширить можливості для майбутньої роботи реформованої Митної служби України. Співробітництво з міжнародними партнерами підвищить ефективність роботи митних органів завдяки доступу до сучасних інструментів обміну інформацією та зменшить часові витрати на контрольні процедури в рамках АЕО.
Статус АЕО - це:
- швидкість:
- знижений рівень ризику;
- процедура спрощеного декларування;
- сервіс:
- можливість надходження товарів відразу на склад компанії;
- попередження про здійснення фізичного огляду вантажу;
- економія:
- зменшення затримок на кордоні;
- зменшення витрат на послуги митних терміналів;
- передбачуваність:
- прозорі та заздалегідь зрозумілі процедури митного оформлення;
- підвищення рівня безпеки та поліпшення зв'язку між партнерами в ланцюгу постачань.
Нагадаємо, ВРУ ухвалила законопроект про підстави передачі справи на розгляд ВП ВС.