17 січня 2022, 10:55

Проєкт будівництва: які зміни слід погоджувати з архітектором?

Департамент містобудування та архітектури КМДА

На етапі будівництва замовник може ухвалювати рішення щодо внесення змін до архітектурного проєкту. У такому разі потрібно погоджувати такі зміни з автором проєкту та вносити їх до проєктної документації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні посилять відповідальність за незаконне будівництво"

Таку необхідність підкреслив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

Він зазначив, що у ситуації коригування будівельного проєкту є дві умовні категорії змін:

  1. Що не стосуються конструктивних елементів споруди. Це, наприклад, заміна матеріалів конкретних частин будівлі.
  2. Що зачіпають конструктивні елементи будівлі, наприклад, несучі стіни, геометричні параметри споруди.

У обох випадках зміни погоджуються з архітектором. 

«Забезпечення безперешкодного доступу архітектора чи його групи до авторського нагляду будівництва – важлива умова якості виконаних послуг та стійкості майбутньої споруди. Авторський нагляд здійснюється сертифікованим архітектором. Він перевіряє якісні характеристики використаних матеріалів, виконаних робіт, оцінює результати, а також візує робочу документацію по спорудженню», - зауважив Юрій Тацій.  

Авторський нагляд – один з обов’язкових етапів, що має здійснюватись під час будівництва. Проведення такого контролю визначене законом «Про архітектурну діяльність» і необхідне для того, щоб забезпечити відповідність будівельних робіт проєкту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати