08 квітня 2015, 10:52

Прийнято законопроект щодо захисту прав інвесторів

Урядовий портал

Верховна Рада України підтримала проект Закону щодо захисту прав інвесторів (реєстр. № 2259 від 27.02.2015), розроблений Мінекономрозвитку, повідомляє Урядовий портал. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Комітет Верховної Ради з питань економічної політики опрацював пропозиції, подані народними депутатами України (218 поправок), і підготував проект Закону до розгляду у другому читанні.

Відтепер запроваджується можливість подання похідного позову, тобто закріплюється право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків. Також вводиться інститут "незалежних директорів", які представлятимуть інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах. Крім того, передбачається детальне регулювання угод із заінтересованістю, яке буде враховувати інтереси всіх акціонерів та запроваджено більш високі вимоги для публічних акціонерних товариств, акції яких включено до біржового реєстру.

Зокрема, встановлюється обов'язок з оприлюднення інформації про правочин, до якого є зацікавленість, і вимоги щодо залучення незалежного аудитора з метою проведення оцінки правочину.

Унаслідок прийняття законопроекту відбудеться адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу. У частині захисту прав інвесторів будуть створені сприятливіші умови для ведення бізнесу в Україні й передумови для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати