Придбавши на законних підставах земельну ділянку, щодо якої раніше були судові спори стосовно її цільового призначення, нові власники стикнулися із скасуванням державою первинного правовстановлюючого документу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄСПЛ покарав державу за публікацію прізвищ учасників процесу".
Наскільки це справедливо, Європейський суд з прав людини розбирався у справі "Шамати проти Туреччини" (заява №29115/07), зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".
Так, Ніязі та Нурі Шамати придбали земельну ділянку біля лісу, щодо якої раніше точилися судові спори. Лісова адміністрація намагалася довести колишньому власнику, що його земля знаходиться у лісі та є природоохоронною зоною. Але суд у цій справі став на бік людини, встановивши, що ділянка знаходиться за межами лісу. Таке рішення набуло статус остаточного ще в 1979 р.
Проте після зміни власника лісова адміністрація в 2003 р. знову відкрила провадження. Тепер підставою для визнання недійсним правовстановлюючого документу був висновок, складений уповноваженим державним органом у 1985 р., про те, що земля таки знаходиться в межах лісу.
У результат у 2007 р. суди прийняли рішення на користь лісової адміністрації. Аргументи власників про те, що статус земельної ділянки був визначений в рішенні від 1979 р., сприйняті не були.
Тоді Ніязі та Нурі Шамати звернулися до Євросуду. Посилаючись на ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Європейської конвенції з прав людини заявники стверджували, зокрема, що провадження проти них порушувало принцип правової визначеності. Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій в цій частині та присудив відшкодувати завдану моральну шкоду на суму 6 тис. євро.
З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Шамати проти Туреччини" (заява №29115/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, ЄСПЛ надав висновок щодо наслідків заборони сурогатного материнства.