27 листопада 2020, 17:30

Президент вніс до ВРУ законопроєкт про відповідальність за брехню в декларації

Президент України Володимир Зеленський вніс до ВРУ проєкт Закону 4434 від 27.11.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент пропонує виділити кошти з COVID-фонду на підтримку бізнесу: зареєстровано законопроєкт".

Як зазначається у пояснювальній записці, метою проєкту є встановлення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, пропонується статтю 366-1 Кримінального кодексу України виключити, при цьому доповнити його новою статтею 366-2 "Декларування недостовірної інформації", якою встановити кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також пропонується окремо визначити у статті 366-3 Кримінального кодексу кримінальну відповідальність за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

Водночас необхідні зміни пропонується внести до частини першої статті 331 "Предметна підсудність Вищого антикорупційного суду" та до абзацу першого частини п’ятої статті 216 "Підслідність" Кримінального процесуального кодексу України, якими виключену статтю 366-1 Кримінального кодексу України замінити пропонованою статтею 366-2.

Крім того, відповідні зміни вносяться до статей 172-6 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також до Примітки статті 56 "Спеціальна перевірка" Закону України "Про запобігання корупції".

Нагадаємо, Президент підписав закон щодо вдосконалення функціонування ЦНАПів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати